Wypełnianie kwasem hialuronowym

Czym są wypełniacze?

Wypełniacze to preparaty, które służą do niwelowania ubytków w skórze oraz do modelowania twarzy. Nie likwidują przyczyny problemu, mają działanie objawowe, korekcyjne.
Wypełniacze permanentne, czyli akryl i silikon, są obecnie bardzo rzadko stosowane ponieważ obarczone są stosunkowo wysokim ryzykiem powikłań oraz opóźnioną reakcją alergiczną. Wypełniacze wchłaniane średniotrwałe to: kwas polimlekowy oraz hydroksyapatyt wapnia – rezultaty utrzymują się do 2 4 miesięcy. Wypełniacze wchłaniane krótkotrwałe to: kwas hialuronowy oraz kolagen – rezultaty utrzymują się do 12-14 mies.

Czym jest kwas hialuronowy (HA)?

Kwas hialuronowy (z ang. hyaluronic acid, HA) jest naturalnie występującym w organizmach związkiem należącym do grupy .glikozaminoglikanów, które są polisacharydami (wielocukrami). U człowieka występuje w tkance łącznej, ciele szklistym oraz chrząstkach stawowych. Najwięcej jest go w tkance łącznej skóry.
Do dwudziestego piątego roku życia w naszej skórze jest pod dostatkiem kwasu hialuronowego, dlatego nasza skóra w tym wieku jest gładka, sprężysta i pozbawiona zmarszczek. Gdy kwasu hialuronowego ubywa, skóra staje się przesuszona, zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki, policzki oraz usta tracą swoją objętość. Do czterdziestego roku życia traci się aż połowę zapasów kwasu hialuronowego.

Jakie właściwości ma kwas hialuronowy?

Najcenniejszą właściwością kwasu hialuronowego jest jego higroskopijność, tj. zdolność wiązania cząsteczek wody. Jedna cząsteczka HA wiąże ok. 250 cząsteczek wody.

W medycynie estetycznej kwas hialuronowy występuje w dwóch postaciach:
NIESTABILIZOWANY KWAS HIALURONOWY – w płynnej postaci, który wykorzystywany jest przez lekarzy do zabiegów mezoterapii igłowej w celu biorewitalizacji skóry.
STABILIZOWANY KWAS HIALURONOWY – jako substancja bardzo plastyczna i naturalnie układająca się w skórze oraz tkance podskórnej – jako wypełniacz podawana przez lekarzy do rozmaitych korekcji np. wypełniania bruzd i zmarszczek, podnoszenia opadniętych kącików ust, powiększania ust, korekcji wolumetrycznej twarzy i wielu innych zabiegów.

Jakie obszary mogą być poddane zabiegom z użyciem wypełniaczy?

• Twarz: lwia zmarszczka, skronie, kurze łapki, ciecie pod oczami, nos, kości policzkowe i policzki, bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki palacza, usta, kąciki ust, owal twarzy, linie marionetki, broda
• Szyja
• Dekolt
• Dłonie

Czy podanie wypełniacza jest bezpieczne?

Wstrzyknięcie wypełniacza nie powoduje zazwyczaj żadnych efektów ubocznych jeżeli osoba, która poddała się temu zabiegowi, całkowicie dostosuje się do zaleceń lekarskich. Kwas hialuronowy nie zawiera żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego i dlatego nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych. Zastosowanie kwasu hialuronowego do jakichkolwiek zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, nie wymaga wykonania testów wstępnych.

Przeciwskazania:
• ciąża i okres karmienia piersią,
• niektóre choroby autoimmunologiczne;
• choroby nowotworowe;
• menstruacja;
• nierealne oczekiwania co do kosmetycznych efektów zabiegu;
• aktywny stan zapalny miejscowy (np. opryszczka).
• aktywny stan zapalny ogólny (np. grypa)

Jak długo należy oczekiwać na efekt zabiegu?

Efekt widoczny jest bezpośrednio po zabiegu. Końcowy efekt zobaczymy dopiero po kilku dniach od momentu wykonania zabiegu, kiedy zejdzie opuchlizna.

Jak długo utrzymują się efekty po zabiegu?

W zależności od tego jakiego preparatu użyje Lekarz, jaką techniką wykona zabieg, intensywności mimiki twarzy oraz trybu życia, efekty mogą utrzymywać się od 8 nawet do 24 miesięcy (zabiegi wolumetryczne).
Znieczulenie:
Znieczulenie nie jest konieczne. W przypadkach indywidualnych możemy zastosować znieczulenie miejscowe Emlą (30 min.).

Czy zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego dyskwalifikuje z życia na jakiś czas?

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być nabrzmiała, opuchnięta, zaczerwieniona. Zmiany zazwyczaj wycofują się po upływie 1-2 dni. Zaleca się wypijanie ok 2 litrów wody w ciągu doby w celu lepszego nawodnienia organizmu, co sprzyja prawidłowej dystrybucji kwasu hialuronowego.

Wyślij zapytanie na interesujący Cię temat...