Resurfacing skóry – co to za zabieg?

Praca, stres, szybkie tempo życia, używki, działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych – wszystko to może w niekorzystny sposób odbijać się na wyglądzie skóry. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna oferuje coraz to nowsze sposoby na zachowanie młodej i zdrowej cery. Jednym z takich zabiegów jest laserowy resurfacing skóry, który wykonujemy w Centrum Medycznym Arnica.

Resurfacing skóry w Centrum Medycznym Arnica przeprowadza się z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2. Jest to innowacyjne urządzenie stworzone z myślą o zabiegach odmładzających skórę. Działanie lasera frakcyjnego CO2 opiera się emitowaniu promienia rozproszonej energii, która skierowana na skórę tworzy w niej gęstą sieć mikrouszkodzeń, niewidocznych gołym okiem. Są one otoczone przez nieuszkodzoną tkankę, która natychmiast pobudza się do regeneracji i namnażania. Rozpoczynają się naturalne procesy naprawcze komórek skóry, intensywna produkcja nowego kolagenu i elastyny, a także przebudowa już istniejących włókien kolagenowych, dzięki czemu odbudowana tkanka jest zdrowa, lepsza jakościowo, a co za tym idzie – bardziej estetyczna.

Resurfacing skóry – wskazania

Laserowy resurfacing skóry jest wskazany dla każdej osoby dorosłej, bez względu na płeć czy wiek, która zauważa u siebie pierwsze oznaki starzenia. Mogą to być drobne zmarszczki lub głębsze bruzdy, utrata jędrności i elastyczności skóry, jej zwiotczenie czy ziemisty odcień cery. Resurfacing skóry doskonale sprawdza się zwłaszcza w przypadku newralgicznych partii twarzy (policzki, skóra wokół oczu i kącików ust), a także szyi, dekoltu czy dłoni. Wszystkie te zabiegi znajdują się w naszej ofercie.

Jak przebiega laserowy resurfacing skóry?

W Centrum Medycznym Arnica resurfacing skóry z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 Beladona za każdym razem wykonywany jest przez doświadczonego terapeutę. Aby zminimalizować dyskomfort pacjenta, stosuje się znieczulenie miejscowe w postaci kremu, niekiedy uzupełnione o nawiew zimnego powietrza. W zależności od obszaru, zabieg trwa od 20 do 40 minut. Jest bezpieczny i mało inwazyjny dla pacjenta, bezpośrednio po jego zakończeniu można opuścić klinikę. Ostateczne rezultaty resurfacingu skóry są widoczne po około 6-8 tygodniach, tyle bowiem trwają naturalne procesy naprawcze tkanek. Po tym czasie zabieg ewentualnie można powtórzyć.

Czy istnieją przeciwwskazania do resurfacingu skóry?

Tak jak w przypadku każdego zabiegu medycyny estetycznej, tak i w przypadku resurfacingu skóry istnieją pewne przeciwwskazania do jego przeprowadzania. Są to m.in. ciąża i okres karmienia, stosowanie leków i ziół światłouczulających czy aktywne infekcje wirusowe lub bakteryjne skóry. W Centrum Medycznym Arnica każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską, podczas której lekarz podejmuje ostateczną decyzję w sprawie jego przeprowadzenia.

Wyślij zapytanie na interesujący Cię temat...