Laserowe odmładzanie skóry, czyli jak zatrzymać upływ czasu

Młoda, zdrowa i jędrna skóra to marzenie wielu ludzi. Jeszcze niedawno nie pozostawało im nic innego, jak pogodzenie się z będącymi skutkiem naturalnych procesów starzenia zmianami w wyglądzie. Obecnie jednak upływ czasu można zatrzymać w łatwy i bezpieczny sposób – dzięki odmładzaniu skóry z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2.

Znajdujące się w ofercie Centrum Medycznego Arnica zabiegi laserowego odmładzania skóry wykonywane są z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 Beladona. Jak sama nazwa wskazuje, to nowoczesne urządzenie wykorzystuje technikę frakcjonowania, czyli tworzenia na skórze bardzo licznych, choć niewidocznych gołym okiem mikrouszkodzeń, otoczonych przez zdrową tkankę. Stymuluje to błyskawiczne rozpoczęcie procesów regeneracyjnych skóry, pobudzając jej głęboką przebudowę, namnażanie nowych komórek oraz produkcję kolagenu oraz elastyny, czyli substancji odpowiadających za jej jędrność i elastyczność.

Odmładzanie skóry laserem – jaki jest zakres zabiegu?

W Centrum Medycznym Arnica oferujemy pacjentom bardzo szeroki zakres zabiegów laserowego odmładzania skóry, dopasowanych do ich indywidualnych potrzeb. Zalicza się do nich:
• laserowy lifting skóry,
• ujędrniane skóry,
• peeling laserowy,
• redukcja przebarwień,
• redukcja zmarszczek,
• redukcja poszerzonych porów,
• redukcja blizn i rozstępów,

Za każdym razem zabieg jest poprzedzony konsultacją z naszymi lekarzami-specjalistami, którzy oceniają, jaki zakres laserowego odmładzania skóry będzie najlepszy dla konkretnego pacjenta.

Laserowe odmładzanie skóry – przebieg i efekty

Zabieg odmładzania skóry z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 Beladona jest krótkotrwały, mało inwazyjny i bezpieczny dla pacjenta.W zależności od obszaru zabiegowego oraz stopnia zaawansowania zmian, odmładzanie laserowe trwa od kilkunastu minut do około pół godziny.Aby zminimalizować jego dyskomfort, stosuje się miejscowe kremy znieczulające oraz chłodne nawiewy. Zabieg zawsze wykonuje wyspecjalizowany w tym zakresie personel, więc pacjent może czuć się w pełni bezpiecznie.
Jak już wcześniej wspomniano, ekspozycja skóry na działanie lasera natychmiast pobudza ją do regeneracji. Nie oznacza to jednak, że efekty zabiegu widoczne są od razu. Pełna przebudowa tkanek trwa z reguły od 6 do 8 tygodni i dopiero po tym czasie można ocenić rezultaty. U niektórych pacjentów do osiągnięcia oczekiwanych efektów wystarczy już jeden zabieg, inni potrzebują około 3 zabiegów w odstępach 4 tygodni. Wszystko zależy tak naprawdę od indywidualnych predyspozycji danego organizmu oraz – oczywiście – zaleceń lekarza.

Wyślij zapytanie na interesujący Cię temat...